Enstitü
2022-2023 GÜZ DÖNEMİ BAŞLAMAK ÜZERE AF BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

 

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde başlamak üzere öğrenci affına başvuran adayların başvuruları değerlendirilerek Enstitü Yönetim Kurulu Kararı ile öğrencilikleri yeniden başlatılmaktadır. İşlemleri tamamlanan öğrencilere PRENS kullanıcı adı ve şifresi gelmektedir. Öğrencilikleri yeniden başlatma işlemler Program kayıt haftasına kadar sürecektir. Program kayıt haftasında şifresi gelmeyen öğrenciler Enstitüye başvurmalıdır. Aftan yararlanan öğrencilerin Enstitü Yönetim Kurulu Kararında hangi aşamada ve ne kadar süresi olduğu belirtilmiş olup, ilgili karar Anabilim Dallarına gönderilmektedir.

2022-2023 Güz Dönemi başlayacak olan Af başvurusu kabul edilen öğrencilerin 26-30 Eylül tarihleri arasında maille gelen kullanıcı adı ve şifresi ile PRENS sistemi üzerinden program kaydını yaptırması gerekmektedir.  

Aftan yararlanan öğrencilerin Öğrenci kimlik kartının basılabilmesi için .jpg formatında taratılan vesikalık fotoğrafın dosya ismi öğrenci numarası olacak şekilde  sosyalbilimler@hacettepe.edu.tr adresine göndermesi ve akabinde eski öğrenci kimliğini Enstitümüze teslim etmesi gerekmektedir.

 

Önemde duyurulur.