Enstitü
2022-2023 BAHAR DÖNEMİ İÇİN AF BAŞVURUSU YAPAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde başlamak üzere öğrenci affına başvuran adayların başvuruları değerlendirilerek Enstitü Yönetim Kurulu Kararı ile öğrencilikleri yeniden başlatılmaktadır. İşlemleri tamamlanan öğrencilere PRENS kullanıcı adı ve şifresi gelmektedir. Öğrencilikleri yeniden başlatma işlemleri bahar dönemi program kayıt haftasına kadar sürecektir. Program kayıt haftasına (13-17 Şubat 2023) kadar şifresi gelmeyen öğrenciler Enstitüye başvurmalıdır. Aftan yararlanan öğrencilerin Enstitü Yönetim Kurulu Kararında hangi aşamada ve ne kadar süresi olduğu belirtilmiş olup, ilgili karar Anabilim Dallarına gönderilmektedir.

2022-2023 Bahar Dönemi başlayacak olan Af başvurusu kabul edilen öğrencilerin 13-17 Şubat tarihleri arasında maille gelen kullanıcı adı ve şifresi ile PRENS sistemi üzerinden program kaydını yaptırması gerekmektedir.  

İşlemleri tamamlanan öğrencilere PRENS kullanıcı adı ve şifresi gelen öğrencilerin Öğrenci kimlik kartının basılabilmesi için .jpg formatında taratılan vesikalık fotoğrafın dosya ismi öğrenci numarası olacak şekilde  sosyalbilimler@hacettepe.edu.tr adresine göndermesi ve akabinde eski öğrenci kimliğini Enstitümüze teslim etmesi gerekmektedir.

 Önemde duyurulur.